Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Elektroniczne kopie dokumentów przetargowych

Łukasz Bąk05 grudnia 2018Komentarze (0)

Jak przygotować elektroniczne kopie dokumentów przetargowych na potrzeby toczącego się postępowania w Nadleśnictwie?

Prędzej czy później zadasz sobie to pytanie, jeżeli zdecydowałeś się wziąć udział w przetargu prowadzonym za pośrednictwem Jozefiny.

O Jozefinie przeczytasz na portalu firmyleśne.pl.

Poruszane zagadnienie dotyczy dokumentów, które będziesz musiał dostarczyć zamawiającemu jeżeli Twoja oferta okaże się najkorzystniejsza. Mówimy zatem o zaświadczeniach z KRK, US, a także referencjach, czyli dowodach na to, że możesz ubiegać się o zamówienie oraz że spełniasz warunki udziału w przetargu.

W przypadku KRK nie powinno być problemu jeżeli przeczytasz ten wpis.

Przyjrzyjmy się jednak referencjom. Są one wydawane w formie papierowej. Nadleśnictwo dostarcza Ci kartkę, na której zapisuje informacje o należycie wykonanych usługach. Praktyka może się w przyszłości zmienić, ale na razie forma referencji jest tradycyjna.

Ty jednak będziesz musiał ten dokument dostarczyć do zamawiającego drogą elektroniczną. I tu pojawia się pytanie – jak to zrobić?

Na szczęście regulacje prawne, które zaczęły obowiązywać w tym roku rozwiązują ten problem. Rozporządzenie w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w przetargach mówi jak powinny powstać elektroniczne kopie dokumentów przetargowych.

I tak:

po pierwsze: 

sporządzasz elektroniczną kopię dokumentu np. skanując go;

po drugie:

opatrujesz tę kopię swoim kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Podpis powoduje, że potwierdzasz kopię za zgodność z oryginałem, nadając jej tym samym odpowiedni walor wiarygodności.

***

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: