Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Split payment – o dobrowolności Nadleśnictwa

Łukasz Bąk22 sierpnia 2018Komentarze (0)

Temat split payment może wydawać się już wyeksploatowany, ale wiem że gdzieniegdzie trwają jeszcze przepychanki pomiędzy firmami leśnymi i Nadleśnictwami o rezygnację z nowej metody płatności. Jeszcze niektórzy próbują walczyć, a ja staram się im w tym pomagać 🙂

Zapoznałem się z pismem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych do Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych dotyczącym właśnie split payment.

To co moim zdaniem jest najistotniejsze w tej korespondencji, to potwierdzenie dobrowolności stosowania metody podzielonej płatności przez Nadleśnictwa.

Dyrekcja Generalna nie narzuca rozwiązania podległym jednostkom. Nadleśniczowie mogą zatem odstąpić od split payment z uwagi na jakieś uzasadnione przyczyny. Z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku, o którym napisałem tutaj.

Dobrowolność nowego sposobu regulowania faktur wynika także z komunikatu prasowego Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, o którym donosił portal firmylesne.pl. We wspomnianym artykule mowa bowiem o tym, że Dyrekcja „rekomenduje” Nadleśnictwom split payment. Dostrzegam tu margines swobody decydowania…

Jeżeli jesteś jednym z tych, których podzielona płatność uwiera, masz jeszcze szanse, aby uniknąć jej przynajmniej przez pewien czas.

***

Wakacyjna galeria Żony:

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: