Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Odnowienie podpisu elektronicznego

Łukasz Bąk24 września 20202 komentarze

Za kilka tygodni Nadleśnictwa zaczną publikować ogłoszenia o postępowaniach przetargowych w branży leśnej. Czas powoli przygotowywać się na ten moment. Pierwszorzędna kwestia, o którą należy zadbać, to ewentualne odnowienie podpisu elektronicznego.

Mój dwuletni certyfikat wygasał w sierpniu. Z około dwu – lub trzytygodniowym wyprzedzeniem zacząłem otrzymywać mailowe komunikaty od dostawcy. Zawiadamiał mnie, że zbliża się upływ okresu ważności certyfikatu. Wystarczyło tylko włożyć czytnik z kartą do laptopa, a następnie, poprzez sklep internetowy KIR, złożyć odpowiednie zamówienie.

Niestety, przespałem ten moment. Przypomniałem sobie o odnowieniu wtedy, gdy podpis był już nieważny. Okazało się, że w takiej sytuacji muszę złożyć zamówienie na nową kartę, a następnie na nowo przeprowadzić instalację oprogramowania, które obsługuje podpis.

Taka opcja trwała nieco dłużej i kosztowała trochę drożej. Kilka dni bowiem trwało, zanim dosłałem pisemne zamówienie do siedziby dostawcy (nie mogłem go podpisać elektronicznie, bo certyfikat był już nieważny!), a potem – zanim mogłem zgłosić się po odbiór karty w wybranej placówce bankowej.

Wniosek jest następujący:

sprawdź, czy w tym roku czeka Cię odnowienie podpisu elektronicznego, a jeżeli tak – zrób to bezzwłocznie.

***

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Krzysztof 26 września, 2020 o 12:32

Mieszkańcy Wrocławia i okolic do około 100 km, mogą niedrogo zrobić podpis u siebie, z naszym dojazdem lub przyjechać do nas i zrobić podpis w 15 minut, bez wcześniejszego zamawiania i czekania. Oferta podpisu na https://netvet.pl/podpis-elektroniczny

Odpowiedz

Łukasz Bąk 26 września, 2020 o 17:18

Panie Krzysztofie

Czy oferujecie Państwo podpisy wszystkich dostawców?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: