Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Z cyklu „Pytanie czytelnika bloga” – w sprawie unieważnionego przetargu

Łukasz Bąk06 stycznia 2018Komentarze (0)

Pan Krzysztof, czytelnik bloga, zadał mi za pośrednictwem formularza kontaktowego dwa pytania:

  1. czy Nadleśnictwo może powierzyć pozyskanie drewna przez pierwszych kilka tygodni nowego roku maszynom należącym do Lasów Państwowych, zamiast firmom, które w minionych 12 miesiącach wykonywały prace w tym Nadleśnictwie?
  2. czy prawdą jest, że Nadleśnictwo nie ma prawnych możliwości, aby dotychczasowi wykonawcy, do momentu rozstrzygnięcia nowego przetargu, kontynuowali prace, pomimo zakończenia 2017r.?

Odpowiadam zatem:

  1. Tak. Nadleśnictwo nie ma obowiązku korzystania z zasobów ZUL-i jeżeli ich umowy z końcem roku wygasły. Do swobodnej decyzji zamawiającego należy, czy w początkowym okresie roku pozyskanie powierzy maszynom tych ZUL-i, czy też maszynom będących w dyspozycji Lasów Państwowych.
  2. Istnieją jednak prawne możliwości współpracy Nadleśnictwa i dotychczasowych wykonawców w nowym roku, pod warunkiem, że mamy do czynienia ze stanem przejściowym. Znam co najmniej jeden przykład z początku 2017r., gdzie z powodu unieważnienia przetargu i rozpisania go na nowo, prace w oparciu o nową umowę nie mogły rozpocząć się 1 stycznia, więc zadania tymczasowo powierzono ZUL-om na zasadzie zamówienia z wolnej ręki.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: