Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

KIO o szacunkach brakarskich

Łukasz Bąk24 listopada 2017Komentarze (0)

Jeżeli masz problem z przygotowaniem oferty z powodu ogólnikowego opisu przedmiotu zamówienia (braku szczegółowych szacunków brakarskich), powinieneś zapoznać się z tym wyrokiem KIO.

Izba podeszła do zagadnienia bardzo konkretnie i rzeczowo. Wydźwięk orzeczenia jest jednoznaczny: opis przedmiotu zamówienia na wykonywanie usług leśnych powinien zawierać szacunki brakarskie! To one bowiem umożliwiają należyte oszacowanie wartości potencjalnych prac, a w konsekwencji przygotowanie odpowiedniej oferty.

Tam, gdzie pojawiają się „niekompletne” specyfikacje, warto przekonywać zamawiających do zmian, posługując się tym orzeczeniem.

Uprzejmie dziękuję Panu Mariuszowi za udostępnienie wyroku!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: