Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Tylko 10 dni!

Łukasz Bąk27 listopada 20174 komentarze

Na zlecenie Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej przygotowałem ostatnio wnioski o wyjaśnienie SIWZ w kilku toczących się przetargach.

Okazało się, że niektóre z zapisów specyfikacji są na tyle kontrowersyjne, a stanowiska Nadleśnictw na tyle nieelastyczne, że problematyka mogłaby trafić wręcz do KIO. Byłoby to tym bardziej uzasadnione, że PLIG, jako organizacja wpisana na specjalną listę, posiada prawo do zaskarżania SIWZ.

Niestety, termin na odwołanie od specyfikacji jest bardzo krótki. To tylko 10 dni od dnia publikacji SIWZ na stronie Nadleśnictwa.

W przyszłym roku zalecam czujność i natychmiastowe zgłaszanie problemów ze specyfikacjami do władz PLIG. Może uda się wybrać kwestię godną zaskarżenia i przeforsować dobre rozwiązanie przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Podsumowanie:

  1. Jeżeli jesteś członkiem PLIG, zgłaszaj do niej swoje wątpliwości.
  2. Jeżeli nie jesteś członkiem PLIG, zapisz się, a potem patrz pkt 1. 🙂

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Sabina 27 listopada, 2017 o 23:15

Czy to oznacza, że jeśli nie zdążyliśmy zgłosić odwołania to musimy zaakceptować wszystkie wytyczne SIWZ nawet jeśli są one inne niż w Instrukcji?

Odpowiedz

Łukasz Bąk 28 listopada, 2017 o 21:35

Pani Sabino
Skuteczne odwołanie (uwzględnione przez KIO) oznacza nakaz do zmiany SIWZ, innymi słowy konieczność podporządkowania się zamawiającego wyrokowi Izby. Jeżeli na odwołanie jest za późno, proszę nadal próbować forsować zmiany na zasadzie wniosków do Nadleśnictwa. Może się udać!

Odpowiedz

Sabina 28 listopada, 2017 o 22:19

Bardzo dziękuję za wsparcie☺ zapewne teraz nie uda mi się niczego zmienić, ale z pewnością w następnym roku będziemy działać zdecydowanie szybciej i pewniej. Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Bąk 29 listopada, 2017 o 11:15

To ja bardzo dziękuję za komentarze i zachęcam do dalszej lektury bloga przez cały rok, aż do następnych przetargów 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: