Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Ochrona marki firmy leśnej

Łukasz Bąk14 listopada 20175 komentarzy

Jeżeli obserwujesz ten blog to prawdopodobnie jest właścicielem firmy leśnej.

Twoja firma ma zapewne jakąś nazwę. Może nawet, aby wyróżniała się spośród setek innych zakładów usług leśnych, stworzyłeś kiedyś logotyp, czyli graficzny wzór, obraz, którym posługujesz się na swojej stronie internetowej, korespondencji firmowej itp.

W miarę upływu czasu, marka Twojej firmy leśnej staje się wartością samą w sobie.

Rynek usług leśnych w Polsce jest w fazie dynamicznego rozwoju. Nie wykluczone zatem, że kiedy czytasz ten wpis, właśnie ktoś zakłada ZUL-a i już wkrótce stanie z Tobą w szranki, tym bardziej, że przetargi w Nadleśnictwach są już w toku. Twój potencjalny konkurent będzie także myślał o tym jak nazwać swoje przedsiębiorstwo i jak wyróżnić je na tle innych.

Ochrona marki firmy leśnej

Jeżeli interesuje Cię w jaki sposób chronić nazwę własnej firmy i jej logotyp przed zakusami konkurencji, polecam Ci ten blog. Znajdziesz w nim całą masę informacji o prawnych aspektach zabezpieczania marki przed nieuczciwą rywalizacją. Pasja autora bloga, rzecznika patentowego Mikołaja Lecha, jest godna pozazdroszczenia i gwarantuje dostęp do przystępnej, zrozumiałej dla nie-prawnika wiedzy. Kiedy poszukuję jakichś informacji w dziedzinie, którą sam się nie zajmuję, zaglądam na tego bloga.

Życzę Ci miłej lektury!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mikołaj Lech | Znaki Towarowe Blog 15 listopada, 2017 o 11:14

Panie Łukaszu bardzo dziękuję za polecenie mojej blogowej twórczości.
Faktycznie wkładam wiele wysiłku w dzielenie się wartościową wiedzą.
Jeżeli Pan pozwoli to dodam jedynie, że dla osób, które nie mają czasu czytać prowadzę również podcast: https://znakitowarowe-blog.pl/category/podcast/
Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz 15 listopada, 2017 o 13:23

Cała przyjemność po mojej stronie!

Jest Pan autorem pierwszego komentarza na tym, świeżym jeszcze, blogu! Bardzo dziękuję!

Odpowiedz

KB 21 sierpnia, 2018 o 21:39

Ochrona marki to jedno, ale czasem brakuje pomysłu na samą nazwę firmy leśnej. Ponieważ miałem zapytania w tej sprawie – pozwolę sobie zostawić namiar na blog o tworzeniu nazw: http://dobreimiefirmy.pl/ Być może ktoś znajdzie tam inspirację dla siebie. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Berni 15 października, 2019 o 12:03

Witam proszę o pomoc w wyborze nazwy firmy usługi leśne

Odpowiedz

Łukasz Bąk 15 października, 2019 o 22:07

Dzień dobry.

W tym zakresie wyobraźnia nie zna granic….!

Zapraszam do bezpośredniego kontaktu – proszę o podanie numeru telefonu za pośrednictwem formularza kontaktowego znajdującego się na blogu.

Do usłyszenia!
Łukasz Bąk

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: