Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Wysłanie oferty w smartpzp

Łukasz Bąk19 listopada 2020Komentarze (0)

W zbliżającym się numerze Gazety Leśnej ukarze się mój artykuł, w którym opisałem pierwsze wrażenia ze stosowania platformy smartpzp.

Już po napisaniu tekstu miałem okazję kontaktować się z infolinią operatora platformy. Pracownik zawiadomił mnie, że niektóre postulaty docierają do personelu zarówno od wykonawców jak i zamawiających. Właściciel portalu ma zamiar, jak mnie poinformowano, wprowadzić poprawki i wyeliminować niejasności. Deklaracja ta dotyczyła możliwości (a raczej ułatwienia) składania jednocześnie kilku ofert na kilka pakietów, ale w różnych składach konsorcjum.

We wspomnianym artykule poruszyłem temat wysyłki oferty przez osobę inną niż lider bądź członek konsorcjum. Z taką sytuacją miałem niedawno do czynienia, przy czym wysyłającym byłem ja sam.

Wątpliwość pojawiła się wtedy, kiedy smartpzp, po dodaniu danych konsorcjantów, także moje nazwisko pokazywał jako oferenta w finalnej części procedury wysyłkowej. Wzbudziło to obawy, bowiem było oczywiście sprzeczne z treścią składanej oferty. Ja nie byłem oferentem (póki co, nie zabieram się za świadczenie usług leśnych, pozostanę przy prawnych).

W omawianym przypadku zamawiający zapowiadał, że czynność wysyłki potraktuje technicznie. W toku odpowiedzi na pytania do SIWZ Nadleśnictwo zawiadomiło, że wysłać ofertę może każdy i nie potrzebuje do tego pełnomocnictwa (w sensie prawnym – oczywiste!).

To była informacja uspokajająca, tym bardziej że proces wysyłki w smartpzp kończy się złożeniem podpisu elektronicznego przez osobę wysyłającą. Nie wszystkie platformy mają taki wymóg.

Potwierdzenie stanowiska zamawiającego znalazło się w informacji z otwarcia ofert.

Otóż w tabeli, w której Nadleśnictwo podało dane oferentów, moje imię i nazwisko nie zostały uwidocznione. Oznacza to, że informacje zaciągnięte zostały nie tyle z rubryk dostępnych w smartpzp, ale z formularza ofertowego.

Dobra wiadomość!

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: