Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Elektroniczne zaświadczenie o niekaralności

Łukasz Bąk13 listopada 20187 komentarzy

Czy wiesz, że nie musisz udawać się do miejscowego sądu i stać w kolejce aby zdobyć zaświadczenie o niekaralności?

Możesz skorzystać z internetowej opcji udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Wystarczy, że pod tym adresem założysz konto (uwaga, to samo konto może posłużyć Ci w przyszłości do założenia internetowej spółki z o.o.).

Następnie przy pomocy posiadanego podpisu kwalifikowanego złożysz wniosek o zaświadczenie.

Potem uiścisz opłatę w wysokości 20 PLN, zdalnie pobierzesz dokument i gotowe.

Masz teraz czas na kawę…

 

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Monika 28 maja, 2020 o 13:10

Witam Panie Łukaszu,
w Spółce z o.o. KRK (w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14) powinno złożyć się tylko Zarządu czy Rady Nadzorczej i Prokurenta również? Z góry dziękuję.

Odpowiedz

Łukasz Bąk 28 maja, 2020 o 14:06

Dzień dobry Pani Moniko

Dziękuję, że trafiła Pani na mojego bloga.

Jak rozumiem, Państwa SIWZ przewiduje konieczność przedstawienia zaświadczenia KRK „w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 PZP”?

Jeżeli tak, należy dostarczyć KRK dla wszystkich wspomnianych przez Panią osób.

W razie jakichkolwiek dalszych pytań, zachęcam do kontaktu.

Z poważaniem

Odpowiedz

Łukasz Bąk 28 maja, 2020 o 14:28

Pani Moniko

Jeszcze jedno zagadnienie. Proszę przy okazji zwrócić uwagę na kwestię zaświadczenia o niekaralności dla spółki jako podmiotu zbiorowego.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Rafał 8 czerwca, 2020 o 13:03

Dzień dobry,
Panie Łukaszu, wypełniam właśnie wnioski (ale w formie papierowej) i mam takie pytanie. Co najlepiej wpisać w pkt 11 „wskazanie postępowania” w zapytaniu o udzielenie informacji o osobie? Chcę wziąć udział w dwóch przetargach dla dwóch rożnych zamawiaczy i jeden z nich wymaga KRK w zakresie Art. 24 ust 1 pkt 13), pkt 14) pkt 21) Ustawy, z zastrzeżeniem art. 133 ust. 4 Ustawy, a drugi w zakresie: Art. 24 ust 1 pkt 13) (z wyłączeniem lit. d), pkt 14) i pkt 21) Ustawy. Pkt. 21 dotyczy podmiotu zbiorowego, czyli firmy. Ale co z osobami?
Czy wystarczy, jeśli wpiszę: „Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2019r. poz 1843 ze zm.) Art. 24″? Są jakieś podstawy, gdzie Zamawiający może odrzucić/wykluczyć z powodu błędnego wpisu? Chciałabym, aby informacje pasowały do rożnych przetargów. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz

Łukasz Bąk 8 czerwca, 2020 o 13:11

Dzień dobry Panie Rafale.

Proszę o doprecyzowanie: czy ofertę będzie składać osoba fizyczna czy podmiot zbiorowy ?

Odpowiedz

Rafał 8 czerwca, 2020 o 13:17

Witam, przepraszam rzeczywiście nie napisałem. Ofertę będzie składać firma, dokładniej Sp. z o.o.

Odpowiedz

Łukasz Bąk 8 czerwca, 2020 o 13:26

Panie Rafale

Proszę zwrócić uwagę, że dla rejestrów dot. osób fizycznych i dot. osób prawnych funkcjonują dwa odrębne wnioski. Obawiam się zatem, że musi Pan złożyć obydwa – jeden dla spółki, jeden dla członka zarządu (prokurenta itp.), chyba że jest takich osób kilka, wtedy dla każdej osoby fizycznej wniosek będzie oczywiście odrębny.

Wskazując podstawę złożenia wniosków, sugeruję napisać: „postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie ustawy p.z.p.”, ewentualnie może Pan dodać wspomniany art. 24. Szczegółową instrukcję otrzyma Pan dodatkowo w miejscu, gdzie będzie składał Pan wniosek. Nie jest konieczne precyzyjne wskazanie, jakiego postępowania dotyczy (np. zamawiający, numer postępowania itp.).

W ten sposób uzyska Pan zaświadczenia, które wykorzysta Pan do obydwu postępowań.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: