Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Nie zawsze musisz wnosić odwołanie do KIO

Łukasz Bąk17 grudnia 2017Komentarze (0)

Opłata od odwołania do KIO od decyzji Nadleśnictwa wynosi 15.000. Niebagatelne pieniądze, prawda?

Czy jest jakaś szansa, aby uniknąć takiego wydatku, a mimo wszystko zmusić zamawiającego do zmiany błędnej decyzji?

Tak, jest taka szansa!

Możesz uniknąć wnoszenia odwołania do KIO

Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość „poinformowania” zamawiającego, że naruszył obowiązujące przepisy.  Taką „skargę” powinieneś złożyć na piśmie. W dokumencie wskażesz jakie reguły złamał zamawiający i w jaki sposób powinien skorygować swój błąd.

Pismo musisz złożyć w terminie, w którym składa się odwołanie do KIO. Masz na to zatem 10 dni od dnia publikacji decyzji o wyborze oferty.

Faktycznie skargę w sprawie naruszenia prawa musisz jednak złożyć wcześniej. Jeżeli zdarzy się, że Twoje perswazje nie odniosą skutku, możesz być zainteresowany odwołaniem do KIO, a termin na jego wniesienie nie ulegnie żadnemu przedłużeniu. Biegnie zatem także wtedy, gdy Nadleśnictwo będzie przygotowywało odmowną odpowiedź na złożone przez Ciebie pismo.

Zamawiający nie ma niestety obowiązku podporządkowania się Twojemu stanowisku. Skarga ma zatem sens w przypadkach dość oczywistych, w których np. zamawiający sam nieoficjalnie informuje Cię, że mógł popełnić błąd.

Kilka dni temu przygotowywałem taki dokument i oczekuję z niecierpliwością jego pozytywnych skutków! Mam nadzieję, że unikniemy wraz z Klientem konieczności wnoszenia odwołania do KIO.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: