Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Być na podium przetargowym

Łukasz Bąk16 grudnia 2020Komentarze (0)

W przetargach nie jest jak w sporcie.

Ci, którzy znajdują się na podium, ale poza pierwszą pozycją, uważają się za przegranych. Wobec nich zamawiający nie wszczyna procedury uzupełniania dokumentów i zaświadczeń. Ich oferty nie są obiektem zainteresowania Nadleśnictwa. Można powiedzieć, że z tymi ofertami nic już się nie dzieje.

Ostatecznie wyborem zamawiającego obdarowana jest firma z pierwszego miejsca. Srebrny i brązowy medal nie dają żadnej satysfkacji, a co dopiero dalsze lokaty…

Jest jednak coś istotnego dla wszystkich stopni podium oraz dla dalszych pozycji przetargowych.

Otóż każda z takich firm może kwestionować wynik przetargu, oprócz samego zwycięzcy oczywiście. Mylą się Ci, którzy sądzą, że prawo do odwołania przysługuje tylko wiceliderowi. Prawo do odwołania posiadają wszyscy biorący udział w stawce.

Firma z miejsca drugiego, trzeciego, a nawet czwartego (jeżeli aż tylu jest konkurentów) może wnieść odwołanie od decyzji o wyborze.

Wszyscy Ci oferenci, jeżeli tylko wyeliminują zwycięzcę, zyskują możliwość dalszej walki i potencjalną szansę na zwycięstwo. Przecież nie jest wykluczone, że odpadać będą kolejni, aż w końcu na placu boju pozostanie ten z ostatniego miejsca.

To scenariusz mocno teoretyczny, ale wystarczająco realny, aby umożliwić wejście na drogę odwoławczą.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: