Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Referencje wystawiane przez Nadleśnictwa – ważny wyrok Trybunału

Łukasz Bąk17 stycznia 2018Komentarze (0)

W styczniowym numerze Gazety Leśnej ukazał się mój artykuł o zeszłorocznym, ważnym orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącym referencji wystawianych przez Nadleśnictwa.

Zachęcam Cię do lektury tego tekstu. Może on mieć, albo może już miał, znaczenie dla Twojej zdolności do samodzielnego wzięcia udziału w przetargu. Dotyczy bowiem sposobu określania doświadczenia w wykonywaniu prac w lesie, czyli tzw. przerobu, firm, które wykonywały zamówienie jako członkowie konsorcjum.

O ile mi wiadomo, niektóre z Nadleśnictw już na potrzeby grudniowych postępowań wystawiały referencje zgodnie z tym wyrokiem, a zatem obejmujące wartość usług nie tyle całego konsorcjum, co jego poszczególnych członków.

Jak było w Twoim przypadku? Czy otrzymałeś referencje wystawiane przez Nadleśnictwo dla całego konsorcjum, czy indywidualnie?

Nieco więcej w sprawie przerobu przeczytasz także tutaj.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: