Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Nowy wzór pełnomocnictwa dla lidera konsorcjum

Łukasz Bąk25 sierpnia 2021Komentarze (0)

W związku z wejściem w życie nowego prawa zamówień publicznych, wzór pełnomocnictwa dla lidera konsorcjum, który możesz już od dawna pobrać z bloga, wymagał drobnej korekty.

Zmieniłem przepis prawa, który wskazałem jako podstawę udzielenia upoważnienia.

Poza tym dokument pozostaje taki, jak był.

Jeżeli podpisy pod plikiem odbierzesz od swoich konsorcjantów, możesz być pewna/pewien, że wszystkie potrzebne uprawnienia w związku z przetargiem zostaną Ci przekazane. Unikniesz kłopotów na przykład takich, o których pisałem tu.

Na początku tego roku przekonałem się jak ważna jest kwestia skomponowania właściwego upoważnienia. Otóż kosorcjum, z którym podjąłem współpracę, w ostatniej chwili zdecydowało się na wniesienie odwołania do KIO. Okazało się jednak, że lider nie może samodzielnie upoważnić mnie do tej sprawy. Musieliśmy na gwałt ściągać podpisy od wszystkich firm, co było dość trudne. Niektórzy z właścicieli pozostawali długo niedostępni. Gdyby pierwotny dokument pełnomocnictwa składany z ofertą był inny, problem nigdy by nie zaistniał.

Zachęcam zatem do pobrania pliku i wykorzystania go przy przetargach – wzór pełnomocnictwa widoczny po lewej stronie bloga.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: