Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Wpis PESEL do CEIDG – szewc bez butów chodzi

Łukasz Bąk17 maja 2018Komentarze (0)

Jesteś z pewnością jednym z wielu, którzy prowadzą Zakład Usług Leśnych w formie indywidualnej, jednoosobowej działalności gospodarczej.

Tak jest również ze mną, moja kancelaria także widnieje w centralnej ewidencji firm.

Otwieram dzisiaj skrzynkę e-mailową i z zaskoczeniem dowiaduję się, że już za dwa dni mogę zostać wykreślony z rejestru! Taki komunikat przyszedł do mnie z Naczelnej Rady Adwokackiej, czyli ogólnokrajowego organu samorządu adwokatów.

Okazuje się, że dwa lata temu doszło do zmiany przepisów. Na jej podstawie przedsiębiorcy zostali zobowiązani do uzupełnienia danych w centralnej ewidencji działalności gospodarczej o numer PESEL. Wpis PESEL do CEIDG ma nastąpić do 19 maja 2018 r., a zapewne większość, tak jak ja, obudziła się z przysłowiową „ręką w nocniku”.

Wygląda na to, że trzeba szybko dokonać zgłoszenia! Wątpię, aby w poniedziałek okazało się, że organ prowadzący rejestr całą niedzielę wykreślał spóźnionych właścicieli firm, ale z wpisaniem PESEL do CEIDG lepiej jednak nie zwlekać.

Na szczęście dodatkowe dane, pomimo zarejestrowania, nie będą ujawniane publicznie.

***

Wiosennej galerii żony ciąg dalszy. To rzepak na jednym z warmińskich pól.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: