Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Miniportal zamówień publicznych już działa

Łukasz Bąk10 października 2018Komentarze (0)

Zgodnie z zapowiedziami, Urząd Zamówień Publicznych uruchomił powszechną i darmową platformę przetargową – miniportal zamówień publicznych.

Narzędzie już działa. To oznacza, że przy jego użyciu będą organizowane przetargi. My już wiemy, że branży leśnej to akurat nie dotyczy, bowiem, jak ptaki ćwierkały, Nadleśnictwa mają zamiar zdążyć przed 18 października. Mój licznik czasu do elektronizacji chyba okaże się niezbyt przydatny…

Tak czy owak, z miniportalem warto powoli się oswajać, jest dostępny na stronie www.miniportal.uzp.gov.pl.

Miniportal zamówień publicznych będzie ścieżką komunikacji pomiędzy zamawiającym a wykonawcą, chyba że zamawiający skorzysta z innego narzędzia. Na portalu odnajdziesz poszukiwany przetarg, a następnie złożysz ofertę. Skorzystasz przy tym z własnego, założonego wcześniej profilu na platformie ePUAP. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebny będzie Ci podpis elektroniczny. Otóż będzie potrzebny, zatwierdzenie oferty wymaga jego zastosowania.

Miniportal zamówień publicznych gwarantuje zachowanie tajności ofert do chwili otwarcia, dając możliwość ich zaszyfrowania. Niezadowoleni będą zatem Ci, którzy do ostatniej chwili koczowali pod drzwiami sekretariatu Nadleśnictwa, aby zorientować się, który z konkurentów przychodzi złożyć ofertę :).

Urząd Zamówień Publicznych udostępnił szczegółową instrukcję korzystania z miniportalu. Zrobiłem wstępny rekonesans, na pierwszy rzut oka portal wydaje się narzędziem prostym i intuicyjnym.

Kiedy pełna elektronizacja ruszy w Lasach Państwowych za rok, platforma Urzędu będzie już dobrze przetestowana. Może zatem dzięki uporowi LP unikniemy problemów z portalem właściwych dla wieku dziecięcego.

***

Z wizytą na zrębie zupełnym u jednego z Klientów:

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: