Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

Przesyłanie elektronicznego JEDZ-a

Łukasz Bąk03 października 2018Komentarze (0)

W poszukiwaniu nowinek przetargowych oraz pod wpływem lektury artykułu na zaprzyjaźnionym portalu, odnalazłem w internecie ciekawy SIWZ.

Dokument dotyczy co prawda usług leśnych wykonywanych jeszcze w tym roku, ale z powodu terminu ogłoszenia postępowania podpada pod częściową elektronizację, o której pisałem w tym wpisie.

Przesyłanie elektronicznego JEDZ-a jest szczegółowo scharakteryzowane w Specyfikacji. Jak zapewne pamiętasz, ogłoszenie przetargu przed 18 października nie zwolni Cię z konieczności skorzystania z takiego sposobu udostępniania formularza.

Specyfikacja formułuje następujące wymagania:

KWALIFIKOWANY PODPIS:

Zamawiający w pierwszej kolejności potwierdza konieczność elektronicznego przesłania JEDZ-a opatrzonego kwalifikowanym certyfikatem (jeżeli jeszcze go nie posiadasz, przeczytaj to).

KONSORCJANCI:

JEDZ w takiej formie, o czym pisałem ostatnio, musi zostać złożony przez wszystkich konsorcjantów oraz przez osoby udostępniające potencjał.

PRZESYŁANIE ELEKTRONICZNEGO JEDZ-a:

Nadleśnictwo wymaga, aby JEDZ przesłać pocztą elektroniczną; przesłanie JEDZ-a na nośniku takim jak CD lub pendrive jest nieskuteczne.

FORMAT PLIKU ZAWIERAJĄCEGO JEDZ:

Zamawiający dopuścił zastosowanie powszechnego formatu pdf. W takim zatem pliku możesz udostępnić formularz.

SZYFROWANIE JEDZ-a:

Nadleśnictwo wymaga, aby po podpisaniu JEDZ-a, został on zaszyfrowany. W specyfikacji pojawiły się sugestie co do sposoby szyfrowania – może to być zrobione przy użyciu np. programu Adobe. Co ciekawe, brak w tym zakresie jakichś bezwzględnie wiążących wskazówek. Z mojej strony mogę polecić np. darmowy program bit locker.

HASŁO DO ODSZYFROWANIA:

W formularzu ofertowym znalazł się następujący fragment: W tym miejscu  oferty  powinieneś podać dane, które umożliwią otworzenie JEDZ-a przez Nadleśnictwo wtedy, kiedy dojdzie do ujawnienia ofert.

TERMIN WYSŁANIA JEDZ-a:

Wykonawca musi przesłać JEDZ-a pocztą elektroniczną tak, aby dokument dotarł do Nadleśnictwa przed upływem terminu składania ofert. Nie zalecam robienia tego na ostatnią chwilę, bo mogą pojawić się wątpliwości co do skuteczności doręczenia. E-mail zawierający formularz musi wskazywać dane pozwalające na identyfikację wykonawcy, ale może to nastąpić np. poprzez odniesienie do numeru oferty (pod warunkiem jej oznaczenia takim samym numerem). Oznaczenie e-maila to skądinąd temat na odrębny, ciekawy wpis. Datą otrzymania JEDZ-a będzie potwierdzenie dostarczenia wiadomości z serwera pocztowego zamawiającego.

Opisana instrukcja jest warta uwagi. Zapewne analogicznie będą wyglądały zapisy w szykowanych specyfikacjach.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: