Łukasz Bąk

adwokat

Doradztwem prawnym zajmuję się od 2007 r. Jestem pełnomocnikiem w sprawach cywilnych i gospodarczych, opiniuję i piszę umowy, doradzam w bieżącej działalności firm, czasem także bywam obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu elektronicznym

JEDZ podpisany elektronicznie przez konsorcjanta

Łukasz Bąk27 września 2018Komentarze (0)

JEDZ podpisany elektronicznie to w tym roku podstawa w branży leśnej, niezależnie od daty ogłoszenia przetargów. Jest już i tak niemal przesądzone, że pełna elektronizacja postępowań nie nastąpi w zbliżającym się sezonie. Z punktu widzenia formularza JEDZ to jednak bez znaczenia.

Bez takiego dokumentu podpisanego kwalifikowanym certyfikatem nie złożycie z konsorcjantami wspólnej oferty.

Pamiętaj, że konsorcjant, podobnie jak Ty sam, musi wypełnić i podpisać JEDZ. Każdego z Was obowiązuje nakaz sporządzenia i podpisania JEDZ w formie elektronicznej.

Jeżeli Twój konsorcjant nie zaopatrzy się w podpis elektroniczny, nie będziecie mogli wspólnie ubiegać się o zamówienie.

Jeżeli polegasz na potencjale konsorcjanta, jego niedopatrzenie w sprawie podpisu może pozbawić Cię możliwości złożenia oferty.

Załóżmy, że ogłoszenie wszystkich przetargów, celem uniknięcia ich pełnej elektronizacji, nastąpi najpóźniej 17 października. Zgodnie z moim licznikiem przetargowym, do tego czasu pozostało już zatem tylko 20 dni. Dodajmy do tego okres na złożenie oferty. Okazuje się, że na zamówienie i dostarczenie podpisu pozostaje nie tak wiele czasu. Ja, w środku wakacji, oczekiwałem na niego niespełna dwa tygodnie. Nie wykluczone, że teraz trwa to dłużej.

Gdyby Twój konsorcjant chciał dowiedzieć się jak zdobyć podpis, poleć mu proszę ten artykuł, natomiast o elektronicznym podpisywaniu JEDZ Twój konsorcjant przeczyta tutaj.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 609 666 103e-mail: lukasz.bak@jaskot-bak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Bąk Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem lukasz.bak@jaskot-bak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: